🕒 Wyprzedaże do -55%! Zamów zanim znikną. Sprawdź ostatnie sztuki!

Polski producent

Darmowa dostawa od 150 zł

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot

TOP 10 pomysłów na podłogę w kuchni

Kategorie
Tagi
TOP 10 pomysłów na podłogę w kuchni

Urządzanie kuchni warto zacząć od podłogi. Będzie ona podstawą aranżacji, przełoży się na styl i charakter wnętrza. Podłoga w kuchni odpowiada też za wygodę i bezpieczeństwo korzystania z pomieszczenia. Jak pośród licznych możliwości wybrać tą najlepszą? Co na podłogę w kuchni sprawdza się najlepiej?  

Spis treści

Jaką podłogę wybrać do kuchni?

Pytanie, jaka podłoga w kuchni sprawdzi się najlepiej, musisz sobie zadać na pierwszym etapie urządzania tego wnętrza, zanim jeszcze kupisz meble, zlew do kuchni, sprzęty AGD, dodatki. Jej wybór możesz uzależnić, od stylu i koloru – wtedy w dopasowaniu podłogi do konkretnego stylu pomoże Ci nasz poradnik Aranżacja wnętrz. Jaki styl kuchni wybrać - albo też skupić się na materiale. Najlepiej, jednak jeśli połączysz wysoką estetykę z solidnością materiału wykonania podłogi do kuchni.

O czym jeszcze musisz pamiętać? Przede wszystkim o tym, że nie każdy typ nawierzchni sprawdza się w kuchni. Wynika to z tego, że w tym pomieszczeniu panują trudniejsze warunki niż np. w salonie. Większa wilgotność, ryzyko zalania posadzki wodą lub innymi płynami, duże narażenie na plamy pochodzące z tłustych lub barwiących produktów, mocna eksploatacja sprawia, że podłoga do kuchni musi być tą wytrzymałą, solidną, odporną na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, uderzenia, odpryśnięcia. Dobrym wyborem jest też niebrudząca się podłoga w kuchni, która jest nie tylko niewrażliwa na zaplamienia, ale i łatwa w czyszczeniu.

10 pomysłów na podłogę w kuchni

Pomysł na podłogę w kuchni – 10 ciekawych rozwiązań

Ciekawych rozwiązań na podłogi do kuchni nie brakuje. Jedne są budżetowe, inne kosztowne, jedne nawiązują do natury, inny pomysł na podłogę do kuchni bazuje na nowoczesności i surowości. Jakie wybory są najpopularniejsze, a jednocześnie najpraktyczniejsze.

  • Płytki o strukturze drewna. Uniwersalne i piękne z powodzeniem zastąpią podłogę z naturalnego drewna, będą jednocześnie odporniejsze, trwalsze i łatwiejsze w pielęgnacji. Do wybrania płytek drewnopodobnych zachęca cena i szeroki wybór wzorów – co zniechęca? Płytki, mimo że przypominają drewno nie posiadają jego zalet – nie są ciepłe w dotyku, często wymagają zastosowania fug, a także utrudniają szybki remont w kuchni.
  • Gres szkliwiony. Piękny, elegancki, a przy tym trwały występuje w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Gres szkliwiony polerowany jest jednak materiałem śliskim, szczególnie po zamoczeniu. Jego wada jest również podatność na oszczerbienia i uszkodzenia.
  • Panele drewniane i parkiety. To przepis na elegancką podłogę w kuchni. Musisz jednak pamiętać, że nie każde drewno dobrze będzie czuło się w kuchni. Szukasz tego trwałego i solidnego, postaw na gatunki egzotyczne lub rodzimego dębu/buku. Nie zapominaj też, że drewniane parkiety wymagać będą specjalistycznej pielęgnacji i impregnacji.

Panele podłogowe do kuchni

  • Panele winylowe. Wykazują one właściwości wodoodporne, są łatwe w montażu i przyjemne w codziennym użytkowaniu. Podłogi do kuchni winylowe zapewniają też dobrą izolację akustyczną i są niezwykle odporne na uszkodzenia. Dostępne są w wielu wzorach np. imitujących drewno czy
  • Płytki heksagonalne/ mozaiki. Solidne, trwałe i piękne tworzą podłogi pasujące do wielu aranżacji. Wady? Aby zmienić wystrój kuchni, trzeba je kuć, co jest czasochłonne i kosztowne.
  • Mikrocement. Podłoga w kuchni z mikrocementu jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, łatwa w pielęgnacji i uniwersalna. Do jej wad należy jednak trudniejszy montaż oraz fakt, że jest zimna w dotyku.
  • Beton. Jest ciekawym sposobem wykończenia kuchni industrialnej, loftowej, nowoczesnej. Wytrzymały i odporny na wilgoć prezentuje się niezwykle oryginalnie. Za jego wyborem nie przemawia jednak czasochłonność montażu.

[lookbook id="4186"]

  • Korek. Pochwalić może się wysoką odpornością na ścieranie i dużą zdolnością tłumienia dźwięków. Korkowe podłogi są również niezwykle ciepłe w dotyku i nie przyciągają kurzu, przez co uważa się je za idealne dla alergików. Odpowiednio zadbany będzie pięknie prezentował się przez lata.
  • Lastryko. Z materiału tego tworzy się eleganckie, trwałe i praktyczne podłogi do kuchni. Najlepszym wyborem jest lastriko polerowane o gładkiej powierzchni. Dzięki niej posadzka jest odporna na zabrudzenia i łatwa w utrzymaniu w czystości.
  • Żywica /kompozyt. Podłoga w kuchni z żywicy jest wyjątkowo odporna na działanie czynników zewnętrznych i wysokiej temperatury. Jej gładka powierzchnia, pozbawiona spoiw prezentuje się elegancko, a także jest łatwa do sprzątania.

[lookbook id="4377"]

Jaki kolor powinna mieć podłoga w kuchni?

Na to, czy podłoga w kuchni będzie niebrudząca, wpływ ma nie tylko materiał jej wykonania, ale i kolor. Na rynku dostępna jest szeroka gama barw i wzorów posadzek kuchennych, jednak od lat największym zainteresowaniem cieszą się te białe i czarne. Ich niewątpliwą zaletą jest neutralność i łatwość dopasowania do innych elementów wystroju. Biała lub czarna podłoga w kuchni to jednak dobry wybór tylko dla osób lubiących i mogących często sprzątać. Wynika to z tego, że na posadzkach w tym kolorze od razu widoczne będą nawet najmniejsze zabrudzenia.

Praktycznym rozwiązaniem do kuchni jest podłoga w odcieniu beżu lub szarości. Najlepiej ze strukturą i wzorem, na których zabrudzenia są mniej widoczne.

Pasuje ona do wielu aranżacji. Łączyć można ją zarówno z ciemną, jak i jasną zabudową. Aby idealnie do niej pasowała, kieruj się zasadą, że kolor podłogi w kuchni musi być o dwa tony jaśniejszy niż barwa mebli. Dzięki temu elementy te będą ze sobą ładnie kontrastować.

[product show="new" slider="true" onlyAvailable="true"]

Błyszcząca, matowa, gładka, z fakturą – wybieramy praktyczną podłogę kuchenną?

Podłogi do kuchni mają nie tylko różny kolor, ale i fakturę oraz wykończenie. Współczesne rozwiązania pozwalają wybierać m.in. pomiędzy posadzkami matowymi i błyszczącymi. W kuchniach od lat popularnością cieszą się matowe podłogi – głównie ze względu na użytkowy charakter. Są one odporniejsze na ścieranie i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podłogę w kuchni wykończyć na błysk. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie mniej praktyczne, wymagające częstego sprzątania. To konieczne będzie również, jeśli napytanie, jaka podłoga do kuchni odpowiesz – ta z fakturą. W nią bowiem łatwiej będą wnikać wszelkiego rodzaju zabrudzenia, krople wody, drobnoustroje. Jeśli chcesz uniknąć częstego mycia podłogi w kuchni, postaw na gładką powierzchnię, z której łatwo zetrzeć rozlane płyny czy plamy.

Spójność w kuchni - jak ją osiągnąć

Jaka podłoga w kuchni jest najlepsza – podsumowanie

Na pytanie, co na podłogę w kuchni znajdzie się co najmniej kilkanaście odpowiedzi. Wśród najpopularniejszych rozwiązań pojawiają się różnego rodzaju płytki, panele drewniane lub winylowe, mikrocement, beton, korek, lastryko, kamień, kompozyt, żywica. Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy. Chcesz o nich wiedzieć więcej, śledź naszą Bazę Wiedzy, podglądaj nas na Facebooku, inspiruj się na Instagramie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium