Promocja do -442 zł zniżki! Trwa tylko:

Polski producent

Darmowa dostawa od 99 zł

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot

TOP 10 pomysłów na podłogę w kuchni

Kategorie
Tagi
TOP 10 pomysłów na podłogę w kuchni

Urządzanie kuchni warto zacząć od podłogi. Będzie ona podstawą aranżacji, przełoży się na styl i charakter wnętrza. Podłoga w kuchni odpowiada też za wygodę i bezpieczeństwo korzystania z pomieszczenia. Jak pośród licznych możliwości wybrać tą najlepszą? Co na podłogę w kuchni sprawdza się najlepiej?  

Spis treści

Jaką podłogę wybrać do kuchni?

Pytanie, jaka podłoga w kuchni sprawdzi się najlepiej, musisz sobie zadać na pierwszym etapie urządzania tego wnętrza, zanim jeszcze kupisz meble, zlew, sprzęty AGD, dodatki. Jej wybór możesz uzależnić, od stylu i koloru – wtedy w dopasowaniu podłogi do konkretnego stylu pomoże Ci nasz poradnik Aranżacja wnętrz. Jaki styl kuchni wybrać - albo też skupić się na materiale. Najlepiej, jednak jeśli połączysz wysoką estetykę z solidnością materiału wykonania podłogi do kuchni.

O czym jeszcze musisz pamiętać? Przede wszystkim o tym, że nie każdy typ nawierzchni sprawdza się w kuchni. Wynika to z tego, że w tym pomieszczeniu panują trudniejsze warunki niż np. w salonie. Większa wilgotność, ryzyko zalania posadzki wodą lub innymi płynami, duże narażenie na plamy pochodzące z tłustych lub barwiących produktów, mocna eksploatacja sprawia, że podłoga do kuchni musi być tą wytrzymałą, solidną, odporną na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, uderzenia, odpryśnięcia. Dobrym wyborem jest też niebrudząca się podłoga w kuchni, która jest nie tylko niewrażliwa na zaplamienia, ale i łatwa w czyszczeniu.

10 pomysłów na podłogę w kuchni

Pomysł na podłogę w kuchni – 10 ciekawych rozwiązań

Ciekawych rozwiązań na podłogi do kuchni nie brakuje. Jedne są budżetowe, inne kosztowne, jedne nawiązują do natury, inny pomysł na podłogę do kuchni bazuje na nowoczesności i surowości. Jakie wybory są najpopularniejsze, a jednocześnie najpraktyczniejsze.

  • Płytki o strukturze drewna. Uniwersalne i piękne z powodzeniem zastąpią podłogę z naturalnego drewna, będą jednocześnie odporniejsze, trwalsze i łatwiejsze w pielęgnacji. Do wybrania płytek drewnopodobnych zachęca cena i szeroki wybór wzorów – co zniechęca? Płytki, mimo że przypominają drewno nie posiadają jego zalet – nie są ciepłe w dotyku, często wymagają zastosowania fug, a także utrudniają szybki remont w kuchni.
  • Gres szkliwiony. Piękny, elegancki, a przy tym trwały występuje w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Gres szkliwiony polerowany jest jednak materiałem śliskim, szczególnie po zamoczeniu. Jego wada jest również podatność na oszczerbienia i uszkodzenia.
  • Panele drewniane i parkiety. To przepis na elegancką podłogę w kuchni. Musisz jednak pamiętać, że nie każde drewno dobrze będzie czuło się w kuchni. Szukasz tego trwałego i solidnego, postaw na gatunki egzotyczne lub rodzimego dębu/buku. Nie zapominaj też, że drewniane parkiety wymagać będą specjalistycznej pielęgnacji i impregnacji.

Panele podłogowe do kuchni

  • Panele winylowe. Wykazują one właściwości wodoodporne, są łatwe w montażu i przyjemne w codziennym użytkowaniu. Podłogi do kuchni winylowe zapewniają też dobrą izolację akustyczną i są niezwykle odporne na uszkodzenia. Dostępne są w wielu wzorach np. imitujących drewno czy
  • Płytki heksagonalne/ mozaiki. Solidne, trwałe i piękne tworzą podłogi pasujące do wielu aranżacji. Wady? Aby zmienić wystrój kuchni, trzeba je kuć, co jest czasochłonne i kosztowne.
  • Mikrocement. Podłoga w kuchni z mikrocementu jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, łatwa w pielęgnacji i uniwersalna. Do jej wad należy jednak trudniejszy montaż oraz fakt, że jest zimna w dotyku.
  • Beton. Jest ciekawym sposobem wykończenia kuchni industrialnej, loftowej, nowoczesnej. Wytrzymały i odporny na wilgoć prezentuje się niezwykle oryginalnie. Za jego wyborem nie przemawia jednak czasochłonność montażu.

[lookbook id="4186"]

  • Korek. Pochwalić może się wysoką odpornością na ścieranie i dużą zdolnością tłumienia dźwięków. Korkowe podłogi są również niezwykle ciepłe w dotyku i nie przyciągają kurzu, przez co uważa się je za idealne dla alergików. Odpowiednio zadbany będzie pięknie prezentował się przez lata.
  • Lastryko. Z materiału tego tworzy się eleganckie, trwałe i praktyczne podłogi do kuchni. Najlepszym wyborem jest lastriko polerowane o gładkiej powierzchni. Dzięki niej posadzka jest odporna na zabrudzenia i łatwa w utrzymaniu w czystości.
  • Żywica /kompozyt. Podłoga w kuchni z żywicy jest wyjątkowo odporna na działanie czynników zewnętrznych i wysokiej temperatury. Jej gładka powierzchnia, pozbawiona spoiw prezentuje się elegancko, a także jest łatwa do sprzątania.

[lookbook id="4377"]

Jaki kolor powinna mieć podłoga w kuchni?

Na to, czy podłoga w kuchni będzie niebrudząca, wpływ ma nie tylko materiał jej wykonania, ale i kolor. Na rynku dostępna jest szeroka gama barw i wzorów posadzek kuchennych, jednak od lat największym zainteresowaniem cieszą się te białe i czarne. Ich niewątpliwą zaletą jest neutralność i łatwość dopasowania do innych elementów wystroju. Biała lub czarna podłoga w kuchni to jednak dobry wybór tylko dla osób lubiących i mogących często sprzątać. Wynika to z tego, że na posadzkach w tym kolorze od razu widoczne będą nawet najmniejsze zabrudzenia.

Praktycznym rozwiązaniem do kuchni jest podłoga w odcieniu beżu lub szarości. Najlepiej ze strukturą i wzorem, na których zabrudzenia są mniej widoczne.

Pasuje ona do wielu aranżacji. Łączyć można ją zarówno z ciemną, jak i jasną zabudową. Aby idealnie do niej pasowała, kieruj się zasadą, że kolor podłogi w kuchni musi być o dwa tony jaśniejszy niż barwa mebli. Dzięki temu elementy te będą ze sobą ładnie kontrastować.

[product show="new" slider="true" onlyAvailable="true"]

Błyszcząca, matowa, gładka, z fakturą – wybieramy praktyczną podłogę kuchenną?

Podłogi do kuchni mają nie tylko różny kolor, ale i fakturę oraz wykończenie. Współczesne rozwiązania pozwalają wybierać m.in. pomiędzy posadzkami matowymi i błyszczącymi. W kuchniach od lat popularnością cieszą się matowe podłogi – głównie ze względu na użytkowy charakter. Są one odporniejsze na ścieranie i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podłogę w kuchni wykończyć na błysk. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie mniej praktyczne, wymagające częstego sprzątania. To konieczne będzie również, jeśli napytanie, jaka podłoga do kuchni odpowiesz – ta z fakturą. W nią bowiem łatwiej będą wnikać wszelkiego rodzaju zabrudzenia, krople wody, drobnoustroje. Jeśli chcesz uniknąć częstego mycia podłogi w kuchni, postaw na gładką powierzchnię, z której łatwo zetrzeć rozlane płyny czy plamy.

Spójność w kuchni - jak ją osiągnąć

Jaka podłoga w kuchni jest najlepsza – podsumowanie

Na pytanie, co na podłogę w kuchni znajdzie się co najmniej kilkanaście odpowiedzi. Wśród najpopularniejszych rozwiązań pojawiają się różnego rodzaju płytki, panele drewniane lub winylowe, mikrocement, beton, korek, lastryko, kamień, kompozyt, żywica. Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy. Chcesz o nich wiedzieć więcej, śledź naszą Bazę Wiedzy, podglądaj nas na Facebooku, inspiruj się na Instagramie.

Mogą Ci się spodobać:
Dozownik do płynu do naczyń Top
Dozownik do płynu do naczyń Top
120,00 zł
szt.
Syfon 2-komorowy manualny Fisc Italiana
Syfon 2-komorowy manualny Fisc Italiana
110,00 zł
szt.
Dozownik do płynu do naczyń Top
Dozownik do płynu do naczyń Top
140,00 zł
szt.
Dozownik do płynu do naczyń Simple
Dozownik do płynu do naczyń Simple
75,00 zł
szt.
Elastyczna bateria kuchenna Style
Elastyczna bateria kuchenna Style
530,00 zł
szt.
Czarna bateria kuchenna Alfa III
Czarna bateria kuchenna Alfa III
230,00 zł
szt.
Impregnat do zlewozmywaków 30ml
Impregnat do zlewozmywaków 30ml
25,00 zł
szt.
Elastyczna bateria kuchenna Style chrom
Elastyczna bateria kuchenna Style chrom
485,00 zł
szt.
Ociekarka rolowana
Ociekarka rolowana
150,00 zł 100,00 zł
szt.
Ociekarka do zlewu czarna
Ociekarka do zlewu czarna
95,00 zł 55,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium