Teraz -20% z kodem: SINK. Ważny tylko:

Polski producent

Darmowa dostawa od 99 zł

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot

Jaki syfon wybrać - prosty przewodnik

Kategorie
Tagi
Jaki syfon wybrać - prosty przewodnik

Syfon to cichy bohater kuchni. Od tego jak jest wykonany zależy przepustowość całego zlewu, a to z kolei znacząco wpływa na zapachy wydobywające się z odpływu. Dodatkowo ze względu na rodzaj syfonu może on mieć też realny wpływ na wygląd strefy, w której znajduje się zlew. W końcu dbając o wizualne szczegóły kuchni powinniśmy również pamiętać o sitku od odpływu. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym przedstawimy Ci 4 różne rodzaje syfonu.

Spis treści

Jakie są funkcje i najważniejsze parametry syfonu kuchennego?

Syfon kuchenny spełnia kilka istotnych ról, które mają znaczący wpływ na wydajność oraz estetykę zlewozmywaka. Pierwszym istotnym aspektem jest rodzaj odpływu, który może być otwierany manualnie (poprzez odkręcenie) lub automatycznie (bez potrzeby bezpośredniego kontaktu). Kolejną ważną cechą jest kształt syfonu, który determinuje ryzyko zatkania. Materiał, z którego wykonany jest syfon, także jest istotny, ponieważ wpływa na jego trwałość i odporność na uszkodzenia, co ma znaczenie dla długotrwałego użytkowania. Przy wyborze syfonu należy zwrócić uwagę na te kluczowe cechy, aby zapewnić sobie wygodę i funkcjonalność w kuchni.

Jaki syfon zlewozmywakowy wybrać?

Wybierając syfon musimy wybrać rozwiązanie, które będzie dla nas najprzyjemniejsze w stosowaniu w trakcie prac kuchennych. Niektórym zależy, by syfon był klasyczny i całości niewidoczny, gdyż nie podoba im się rozwiązanie ze zlewem wyposażonym w dodatkowe pokrętło. Inni z kolei mogą uznać to pokrętło za dodatkową ozdobę zlewu, które podkreśla jego funkcjonalność i nowoczesność. Automatyczny syfon pozwala im również uniknąć kontaktu z resztką żywności, która znalazła się przy zamkniętym odpływie. Zapoznaj się ze wszystkimi 4 oferowanymi przez nas wersjami syfonu, by wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

[product category_id="1" slider="true" onlyAvailable="true"]

1# Klasyczny manualny syfon do zlewu

Jest to najbardziej powszechne rozwiązanie, które możemy spotkać w większości kuchni w Polsce. Syfon manualny jest prosty w swojej obsłudze - aby zamknąć bądź otworzyć odpływ należy go wyciągnąć za trzpień lub włożyć z powrotem. W przypadku syfonu manualnego od firmy FISC Italiana, który nabędziesz w sklepie Sink Quality, możesz mieć pewność, że z odpływu nie będzie wydobywać się brzydki zapach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu u-kształtnej formy rur. Syfony te, jako modele Space Saving, będą również pomagały nam zachować porządek. Dzięki specjalnemu kształtowi rur śmietnik bez problemu zmieści się pod zlewem. Kupując sitko od Fisc Italiana stawiasz również na bezpieczeństwo w postaci wytrzymałych rur i sitka ze stali nierdzewnej.

2# Automatyczny syfon Klik-Klak

Modele Klik-Klak, tak samo jak modele manualne, nie posiadają żadnych wystających części powyżej poziomu samego zlewozmywaka. Jest to rozwiązanie dla chcących pozostawić zlew bez dodatkowych zdobień. Jednak w odróżnieniu od syfonu manualnego odpływ nie jest otwierany i zamykany poprzez jego wyciągnięcie, a lekkie naduszenie. Rozwiązanie to uznawane jest często przez bardziej estetyczne. Syfony typu Klik-Klak od Fisc Italiana dostępne w Sink Quality również są wyposażone w u-kształtne, wytrzymałe rury i stalowe sitko oraz są modelami Space Saving.

[lookbook id="5695"]

3# Automatyczny syfon z pokrętłem

Syfon z pokrętłem to rozwiązanie dla tych, którzy doceniają design wystającego pokrętła podkreślającego nowoczesny styl kuchni. Mechanizm ten pozwala wygodnie zamknąć zawór zlewu jednym ruchem oraz go odblokować bez wkładania rąk do brudnej wody, co jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem. Syfony automatyczne z pokrętłem od Fisc Italiana dostępne w Sink Quality również są wyposażone w u-kształtne, wytrzymałe rury i stalowe sitko oraz są modelami Space Saving.

[lookbook id="5696"]

4# Automatyczny syfon z przyciskiem

Rozwiązanie to jest identyczne z syfonem z pokrętłem, z tą różnicą, że przycisk jest płaski i mniejszy od pokrętła. Powoduje to, że ta postać syfonu jest jeszcze bardziej dyskretną jego formą. Wszelkie pozostałe cechy syfonu są identyczne. W przypadku syfonów marki Fisc Italiana również występują inne innowacje tego producenta.

[lookbook id="5697"]

Jak wybierając syfon kuchenny zatroszczyć się o naszą planetę?

W dzisiejszych czasach każdy wybór ma znaczenie dla naszej planety. Jeśli chcemy być prawdziwie odpowiedzialni za swoje działania powinniśmy dbać o swoje codziennie nawyki - takiej jak niemarnowanie wody - oraz za swoje wybory konsumenckie. I nie tyczy się to tylko wyboru żywności czy ubrań, lecz wszystkiego. Każdy wybierany przez nas produkt był stworzony z jakichś materiałów. Te mogą być przyjazne planecie lub kompletnie odwrotnie. W przypadku syfonu mamy możliwość dokonania odpowiedzialnego wyboru. Postaw na syfon, którego elementy są wytworzone w minimum 70% z plastiku pochodzącego z recyklingu od Fisc Italiana! Posiada on certyfikat Plastic Second Life 005/2022 (IPPR) potwierdzający jego unikalną specyfikację. Jednocześnie nadal jego rury są niezwykle wytrzymałe, a sitko pozostało stalowe, by cieszyć oko świetnym wyglądem. Model ten jest również u-kształtny, dzięki czemu tak samo skutecznie zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów.

[lookbook id="5692"]

Jaki syfon wybrać - podsumowanie

Podczas wyboru odpowiedniego syfonu kuchennego warto kierować się własnymi preferencjami. Istnieje kilka rodzajów syfonów, takich jak manualne czy automatyczne, z różnymi funkcjonalnościami i designem. Niektórzy wolą klasyczne rozwiązania, podczas gdy inni mogą cenić sobie nowoczesne syfony z dodatkowymi funkcjami. Niezależnie od wyboru, warto również brać pod uwagę wpływ naszych decyzji konsumenckich na środowisko, wybierając produkty wykonane z materiałów przyjaznych dla planety. Ostatecznie, wybór odpowiedniego syfonu powinien odzwierciedlać nasze osobiste potrzeby.

Chcesz więcej porad? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy!

Mogą Ci się spodobać:
Dozownik do płynu do naczyń Top
Dozownik do płynu do naczyń Top
120,00 zł
szt.
Elastyczna bateria kuchenna Power
Elastyczna bateria kuchenna Power
540,00 zł
szt.
Zlewozmywak granitowy SINK 60 + syfon
Zlewozmywak granitowy SINK 60 + syfon
690,00 zł 490,00 zł
Dozownik do płynu do naczyń Top
Dozownik do płynu do naczyń Top
140,00 zł
szt.
Ociekarka rolowana
Ociekarka rolowana
150,00 zł 100,00 zł
szt.
Dozownik do płynu do naczyń Simple
Dozownik do płynu do naczyń Simple
75,00 zł
szt.
Zlew podwieszany 60 Argon + syfon
Zlew podwieszany 60 Argon + syfon
990,00 zł 590,00 zł
Zlewozmywak granitowy Ferrum 1K50 + syfon
Zlewozmywak granitowy Ferrum 1K50 + syfon
550,00 zł 430,00 zł
Elastyczna bateria kuchenna Luxy II
Elastyczna bateria kuchenna Luxy II
570,00 zł
szt.
Elastyczna bateria kuchenna Luxy
Elastyczna bateria kuchenna Luxy
570,00 zł
szt.
Duża kuchnia: zlew + bateria + dozownik + syfon + mata
Duża kuchnia: zlew + bateria + dozownik + syfon + mata
1 650,00 zł 1 150,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium