Teraz -20% z kodem: SINK. Ważny tylko:

Polski producent

Darmowa dostawa od 99 zł

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot

Jaki zlewozmywak do szafki 80-centymetrowej wybrać?

Kategorie
Tagi
Jaki zlewozmywak do szafki 80-centymetrowej?

Aby zapewnić sobie dobrą organizację i wygodę podczas zmywania należy pogodzić ze sobą kilka czynników: kupić funkcjonalny, solidny i dopasowany do naszych potrzeb zlewozmywak w odpowiednim kształcie, wybrać użyteczną i trwałą baterię zlewozmywakową oraz akcesoria, jak i dopasować te elementy do szafki kuchennej. Są różne standardy szafek, a co istotne – można umieścić mniejszy zlew w większej szafce (choć należy pamiętać, że nie działa to w odwrotną stronę).

Jeśli zastanawiasz się jaki zlewozmywak do szafki 80 cm należy wybrać, przeczytaj nasz artykuł!

Spis treści

Co jest ważne przy wyborze zlewozmywaka do szafki 80 cm?

Cech zlewozmywaka, na które warto zwrócić uwagę przy jego wyborze, jest całkiem sporo. Oto najważniejsze kwestie, które należy rozpatrzyć:

    • materiał, z którego został wykonany,
    • jego kształt,
    • liczba komór,
    • rozmiar komory,
    • krawędzie,
    • wymiary mebli kuchennych,
    • odpowiedni syfon,
    • osobiste preferencje i potrzeby domowników.

podbudowa-szafki-jak-dopasowac-zlew

KROK 1: Z jakiego materiału wybrać zlew do szafki 80?

Materiałów, z których wykonuje się zlewozmywaki, jest sporo. Na rynku są zlewy stalowe, granitowe, ceramiczne lub z konglomeratu. W zależności od materiału różna będzie wytrzymałość danego zlewu, sposób jego pielęgnacji, a także jego skłonność do zarysowań i zacieków.

Zlewozmywaki granitowe SINK Quality można opisać w trzech słowach: estetyka, trwałość i czystość. Pasują do wielu stylów wnętrzarskich i są dostępne w trzech uniwersalnych kolorach: czarnym, białym i czarnym metalik. Dla osób ceniących na równi funkcjonalność i design będą one doskonałym wyborem. Co ważne, zlewozmywaki granitowe cechuje niezwykła trwałość na zadrapania, zabrudzenia i przebarwienia. Są również odporne na wysokie temperatury (aż do 250°C) i szok termiczny. Jeśli dodać do tego fakt, że ich pielęgnacja i czyszczenie są nieskomplikowane, otrzymujemy idealny zlewozmywak dla nawet najbardziej wymagających.

[lookbook id="4001"]

Więcej o różnych materiałach zlewozmywaków przeczytasz w naszym artykule Jaki zlewozmywak – granitowy, kompozytowy czy stalowy?

KROK 2: Jaki zlewozmywak do szafki 80 cm?

W tym miejscu należy wspomnieć o dwóch znaczących kwestiach – odpowiedniej liczbie komór oraz ociekaczu. W ofercie większości sklepów można znaleźć zlewozmywaki jedno-, półtora- lub dwukomorowe, o różnym wykończeniu oraz wielkości.

Wybór zlewu nie zawęża się jednak do decyzji o liczbie komór, ale również o tym, czy powinien on mieć ociekacz, czy bez problemu można z niego zrezygnować. Wszystko zależy od tego, jak często korzystamy z kuchni i jaki ma ona metraż. Inne potrzeby ma kilkuosobowa rodzina, która gotuje wspólnie posiłki, a inne student podgrzewający gotowe posiłki.

W SINK Quality znajdziesz zlewozmywaki odwracalne, o uniwersalnych otworach na baterię i akcesoria do zlewozmywaka. Dzięki temu możesz zdecydować o położeniu ociekacza bezpośrednio przed montażem zlewu. Zlewozmywaki granitowe są odpowiednie do większości szafek - 45, 50, 60 cm. Możesz także wkomponować wybrany zlew do szafki 80cm!

Jakie zlewozmywaki do małych i średnich kuchni?

Nawet w małej kuchni można zamontować zlew na szafkę 80 cm. Jednak w pomieszczeniach, w których wolna, dodatkowa przestrzeń liczy się bardziej niż cokolwiek innego, doskonałym wyborem będą kompaktowe zlewy bez ociekacza (FERRUM 1K60, FERRUM 5KBO) lub te z krótkim ociekaczem (TITANITE, SAPPHIRE 1KKO).

Zlewozmywaki półtorakomorowe ze spłyconą komorą pomocniczą (FERRUM 5KBO) sprawdzą się u osób potrzebujących większej przestrzeni do zmywania naczyń lub dwóch niezależnych od siebie komór, które mogą jednocześnie służyć do różnych zadań, co gwarantuje wygodę użytkowania.

ZLEW Ferrum 1k60 zlewozmywak 1,5 komorowy ferrum 5kbo
ZLEW Z KRÓTKIM OCIEKACZEM SAPPHIRE 1KKO ZLEW 1,5 KOMOROWY BEZ OCIEKACZA FERRUM 5KBO

Zlewozmywaki do dużych kuchni

Modele zlewozmywaków z długim ociekaczem ociekaczem (MAGNESIA, NATALIE, SAPPHIRE 1KDO, FERRUM 1KDO) oraz półtorakomorowy FERRUM 5KBO to propozycje do kuchni o dużym metrażu, w których nie trzeba się martwić o brak miejsca na gotowanie, pieczenie czy zmywanie.

Zlewy z długim ociekaczem można traktować jako przedłużenie blatu, zyskując dodatkowe miejsce na przygotowywanie posiłków, rozmrażanie produktów czy odłożenie mokrych naczyń. Granitowe modele są odporne na odbarwienia i wysokie temperatury, więc można na nich postawić gorącą patelnię, garnek czy naczynie żaroodporne bez obaw o ich trwałość.

ZLEW ferrum 5 kbo Zlew z ociekaczem magnesia
ZLEW Z DŁUGIM OCIEKACZEM SAPPHIRE 1KDO ZLEW Z DŁUGIM OCIEKACZEM I SPŁYCONĄ KOMORĄ MAGNESIA

KROK 3: Jaki jest najlepszy kształt zlewu do szafki 80-centymetrowej?

Producenci zlewozmywaków wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzą zlewy w przeróżnych kształtach, co ma znaczenie nie tylko ze względów praktycznych, ale i estetycznych. Zarówno okrągłe, jak i kwadratowe, czy prostokątne zlewozmywaki zdadzą egzamin w teście na “zlewozmywak do szafki 80 cm”.

Nie bez powodu jednak, największą popularnością wśród projektantów i domowych użytkowników cieszą się prostokątne zlewy kuchenne. To najlepsza opcja, z uwagi na wygodę podczas pracy w kuchni. Prostokątne zlewy najczęściej posiadają ociekasz (o różnym wykończeniu i długości), ułatwiający suszenie naczyń, warzyw i owoców, rozmrażanie potraw, zlewanie gorącej wody, czy odstawianie garnków i patelni po gotowaniu. 

Dzięki ergonomicznym kształtom oraz lekko zaokrąglonym krawędziom zlewy granitowe SINK Quality znakomicie odprowadzają nadmiar wody, zapobiegając osadzaniu się kamienia i powstawaniu plam. Gładka powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości i pozostaje higieniczna. Design naszych zlewów dostosowany jest do różnorodnych potrzeb. To doskonały wybór, jeśli zależy Ci na eleganckim wyglądzie i łatwej pielęgnacji zlewozmywaka.

[lookbook id="4005"]

KROK 4: Jaką szafkę 80 cm pod zlewozmywak wybrać?

Szafka pod zlewozmywak różni się nieco od pozostałych szafek kuchennych. Jakie są jej główne wyróżniki?

    • posiada specjalistyczną budowę, która pozwala zamontować zlew,
    • tylna ścianka szafki lub jej część zazwyczaj jest zdemontowana, aby umożliwić poprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych (np. do podłączenia zmywarki do naczyń),
    • klasycznie otwierana szafka zazwyczaj jest dwu- a nie jednodrzwiowa i nie posiada półek.
    • popularnym rozwiązaniem jest montaż wysuwanej szuflady na kosze do segregacji odpadów, zamiast klasycznych frontów.

Zlewozmywak wpuszczany trzeba odpowiednio zamontować i dobrze go uszczelnić, dlatego szafka powinna mieć co najmniej 5 cm więcej, niż wynosi rozmiar zlewozmywaka. Nie wiesz, jak zmierzyć szafkę? Sprawdź wielkość komory (część wchodzącą pod szafkę) oraz całego zlewu (musisz wiedzieć, ile miejsca zajmuje na blacie). Komora Twojego zlewozmywaka powinna w całości zmieścić się w szafce, dodatkowo weź również pod uwagę konieczność wygospodarowania miejsca na akcesoria kuchenne i na podłączenie baterii.

Dowiedz się więcej o tym jak dopasować zlew do szafki kuchennej z naszego artykułu Jak zrobić szafkę pod zlewozmywak?

jaki zlewozmywak do szafki 80 cm

KROK 5: Jakie funkcje i akcesoria do zlewu 80 cm będą najlepsze?

Najlepsze funkcje i akcesoria do zlewu, niezależnie od rozmiaru szafki, to te, które są dopasowane do Twoich potrzeb oraz potrzeb Twoich domowników. Właśnie dlatego:

    • weź pod uwagę metraż swojej kuchni oraz Wasze zwyczaje związane z przygotowywaniem i spożywaniem posiłków, co pomoże przy podjęciu decyzji o tym czy wybrać zlew z ociekaczem, czy jednak możecie z niego zrezygnować,
    • przemyśl, jak ma wyglądać i jakie mieć funkcje bateria kuchenna – modele z wyciąganą lub elastyczną wylewką oraz modele ze słuchawką zdecydowanie ułatwiają pracę w kuchni, a modele z sitkiem na końcu wylewki, który napowietrza wodę, ujednolicając strumień, przyczyniają się do ograniczenia zużycia wody,
    • zastanów się, jakich dodatkowych akcesoriów potrzebujesz – przydatne mogą być dozowniki na płyn do mycia naczyń i mydło do rąk oraz organizer na gąbki i ściereczki.
    • rozważ korzystanie z sufonu automatycznego z pokrętłem do zamykania i otwierania sitka odpływu, dzięki czemu w prosty sposób można ustawić przepływ wody w komorze zlewu.

[lookbook id="3994"]

Czy zlewozmywak pasujący do mniejszej szafki 45, 60 cm będzie odpowiedni do szafki o szerokości 80 cm?

Oczywiście! Nie ma żadnych przeszkód ku temu, aby zlew pasujący do mniejszej szafki zamontować w szafce 80 cm. Jeśli zależy Ci na trwałości i świetnej jakości, zdecyduj się na zlewozmywaki granitowe SINK Quality z kolekcji FERRUM:

Nasze zlewozmywaki mają lekko zaokrąglone krawędzi, co sprawia, że są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Do każdego zlewu dołączamy specjalny, oszczędzający miejsce syfon SPACE SAVING, dzięki któremu zyskasz dodatkowe miejsce w szafce. Ponadto dzięki innowacyjnej technologii NANO GRANIT nasze zlewozmywaki są odporne na wysokie temperatury, uderzenia, szok termiczny, zarysowania i plamy. Gwarancja na nie wynosi 10 lat! Jak widzisz – nasze produkty to wybór na lata.

Pamiętaj! Możesz umieścić mniejszy zlew w szafce o większej podbudowie. Wielkość wskazana przez producenta jest wartością minimalną, by bez problemów osadzić i zamontować zlew. Zlewozmywak do szafki 45 cm, sprawdzi się więc w większej szafce: 50 cm, 60 cm czy 80 cm.

Zlew na szafkę 80 cm - nie taki straszny, jak go malują...

Dzięki lekturze tego artykułu już wiesz jaki zlewozmywak do szafki 80 cm wybrać. Za Tobą 5 kroków, które łatwo podsumować: zawsze zaczynaj od tego, by poznać potrzeby i możliwości twojej kuchni.

Pamiętaj! Zwracaj uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest zlewozmywak, bo to istotnie wpływa na jego trwałość, estetykę oraz sposób utrzymywania go w czystości. Ważne także, aby przed zakupem wymarzonego zlewu sprawdzić, czy cały system (zlewozmywak + bateria + syfon oraz orurowanie) zmieści się w Twojej szafce kuchennej.

I na koniec... Zlewozmywaki pasujące do mniejszych szafek zmieszczą się w większych modelach, ale ta zasada nie obowiązuje w drugą stronę!

Zachęcamy również do przejrzenia pozostałych materiałów z naszej Bazy Wiedzy oraz zapoznania się z wysokiej jakości produktami SINK Quality.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki rodzaj zlewozmywaka będzie odpowiedni do szafki o szerokości 80 cm?

Większośc zlewozmywaków dostepnych na rynku dostosowana jest do standardowych szerokości 80, 60, 45 cm, warto przyjrzeć się rozmiarowki samej komory umieszczonej bezpośrednio w szafce. Nie ma przeciwwskazań, by w szafce 80 cm umieścić mniejszy zlewozmywak 60, 50 lub 40 cm.

Czy zlewozmywak granitowy będzie trwalszy niż zlewozmywak stalowy?

Zlewozmywak granitowy jest bardziej odporny na zarysowania, uderzenia i odkształcenia niż zlewozmywak stalowy, ale podobnie jak każdy inny materiał, także granitowy zlewozmywak wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać swoje właściwości.

Czy zlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy będzie lepszy do szafki o szerokości 80 cm?

To zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Zlewozmywak jednokomorowy jest prostszy w użytkowaniu, ale zlewozmywak dwukomorowy pozwala na lepsze segregowanie brudnych i czystych naczyń oraz zwiększa przestrzeń roboczą.

Czy zlewozmywak z ociekaczem będzie lepszy dla szafki o szerokości 80 cm niż zlewozmywak bez ociekacza?

Rodzaj zlewu do szafki o szerokości 80 cm powinien zależeć od preferencji i potrzeb użytkownika. Zlewozmywak z ociekaczem pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni i ułatwia utrzymanie czystości w kuchni, jednak jego wielkość i kształt musi pasować do szafki.
Mogą Ci się spodobać:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium