Teraz -20% z kodem: SINK. Ważny tylko:

Polski producent

Darmowa dostawa od 99 zł

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot

Plan remontu kuchni krok po kroku

Kategorie
Tagi
Plan remontu kuchni krok po kroku

Remont – to słowo u niejednego wywołuje ciarki na ciele. Dobrze przeprowadzany powoduje u nas uśmiech na twarzy i poczucie satysfakcji. A w przypadku tego przeprowadzonego źle… niektórym chce się potem płakać. Kluczem do sukcesu jest dobre rozplanowanie całego działania. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu będziesz gotowy na to wyzwanie. A to wszystko w 16 krokach podzielonych na 6 etapów! 

Spis Treści

16 kroków remontu kuchni

Etap 1 remontu kuchni: Planowanie

Określenie potrzeb: Zastanów się, co chcesz zmienić w kuchni. Czy potrzebujesz mebli, sprzętu AGD, zmiany układu, czy też jedynie odnowionej powierzchni. 

Budżet: Określ, ile możesz przeznaczyć na remont kuchni. Łatwiej będzie Ci dzięki temu podejmować decyzje przy wyborze materiałów. Pamiętaj, by w budżecie mieć zaplanowane około dodatkowe 15% na niespodziewane koszty, które prawie zawsze się pojawiają. 

Projekt: Znajdź inspiracje i stwórz projekt kuchni. Pomoże Ci to zobaczyć, jakie elementy chcesz do niej wprowadzić i jak będą one ze sobą współgrać. Poszukując inspiracji zapoznaj się naszymi poradnikami takimi jak "Biała kuchnia jakie ściany" czy "Kuchnia co na ścianę". 

Decyzja do podjęcia przy remoncie kuchni

Etap 2 remontu kuchni: Demontaż i Przygotowanie

Demontaż: Usuń stare wyposażenie kuchni i inne elementy, które mają zostać zastąpione. 

Przygotowanie podłoża: Sprawdź stan ścian, podłogi i sufitu. Jeśli to konieczne uwzględnij ich renowacje. Niestety pominięcie tego kroku jest niemożliwe, gdyż w innym przypadku czas na kolejny remont przyjdzie zdecydowanie szybciej niż powinien. 

Etap 3 remontu kuchni: Instalacje

Instalacje wodno-kanalizacyjne: Zatrudnij hydraulika do wszelkich zmian związanych z instalacją kanalizacyjną. Przeprowadzanie tego kroku na własną rękę może skończyć się tragedią i trwałym zniszczeniem dużej części mieszkania. 

Instalacje elektryczne: Upewnij się, że instalacje elektryczne są zgodne z nowymi planami układu kuchni. Zatrudnij elektryka, jeśli konieczne są zmiany. W tym przypadku praca samemu jest niebezpieczna nie tylko dla mieszkania, ale zwłaszcza dla Twojego zdrowia! 

[lookbook id="4797"]

Etap 4 remontu kuchni: Prace wykończeniowe

Podłoga: Połóż nową podłogę. By wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie zapoznaj się z naszym poradnikiem "Podłoga w domu – sprawdź hit sezonu". 

Ściany: Pomaluj ściany lub zastosuj wybrane przez siebie wykończenie - płytki, tapety czy też panele ścienne. Tu również przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik "Co położyć na ścianę w kuchni między szafkami". 

Oświetlenie: Zainstaluj oświetlenie - lampy sufitowe, punktowe, taśmy LED. Wiele osób na etapie planowania źle rozmieszcza źródła światła w kuchni, przez co gotowanie staje się niewygodne i męczące nie tylko dla oczu. Przeczytaj nasz poradnik o oświetleniu kuchni i salonu. 

Etap 5 remontu kuchni: Wprowadzenie wyposażenia

Meble kuchenne: Zakup i wprowadź do kuchni nowe meble. Upewnij się, że są one odpowiednio zamocowane, by w przyszłości uniknąć czasochłonnych poprawek. 

Blaty i zlew: Zamontuj nowe blaty, zlewy, baterie kuchenne i dozowniki do płynu. Zadbaj o ich szczelne zamocowane i prawidłowe podłączenie. 

Instalacja sprzętów AGD: Ustaw nowe urządzenia AGD, takie jak kuchenka, lodówka, zmywarka czy piekarnik. 

Drobne poprawki: Sprawdź, czy wszystkie elementy zostały poprawnie zamontowane i działają tak jak powinny.  

Etap 6 remontu kuchni: Radość

Satysfakcja: Spójrz na swoją nową kuchnię i ciesz się jej wyglądem! 

Duma: Zaproś znajomych na kolacje w twojej nowej pięknej kuchni.

[lookbook id="5184"]

Remont kuchni - koszt

Koszt remontu kuchni jest uzależniony od wielu czynników, takich jak: 

   • Rozmiar kuchni 
   • Wybór materiałów 
   • Zakres prac 
   • Zmian w instalacjach 
   • Koszt specjalistów oraz stopień ich zaangażowania w remont 
   • Zaawansowania sprzętów AGD 

Jest to złożony temat, który wymaga uwzględnienia różnorodnych niuansów. Przeciętnie, remont kuchni oscyluje między 1200 a 1500 zł za metr kwadratowy. Jednakże te liczby są jedynie przybliżeniem, a rzeczywisty koszt może znacznie się różnić w zależności od okoliczności i preferencji. Zalecamy również zaplanowanie dodatkowej rezerwy finansowej na nieprzewidziane wydatki.  

Bez znaczenia na budżet pamiętaj jednak, by stawiać na trwałe rozwiązania. Obniżenie kosztów remontu mniej jakościowymi materiałami to tylko iluzoryczna oszczędność, gdyż twoja kuchnia szybciej się zniszczy. Dlatego postaw na granitowy zlew od Sink Quality, który z racji swojej niezawodności ma aż 10 lat gwarancji!

[product category_id="1" limit="6" slider="true" onlyAvailable="true"]

Plan remontu kuchni krok po kroku – Podsumowanie

Choć remont kuchni to złożony temat, który jest czasochłonny, to warto poświęcić mu czas. Niedbałość i pochopne działanie najczęściej skutkuje problemami przy każdym kolejnym kroku. By poczuć prawdziwą satysfakcję musimy działać dokładnie i ostrożnie. Jednocześnie nie bój się mnogości działań do przeprowadzenia – wiele z nich wykonasz stosunkowo szybko.  

By działać w odpowiedni sposób potrzebujesz również solidnej dawki wiedzy. Dlatego zapoznaj się z naszymi poradnikami odnoszącymi się do projektowania i działania w trakcie zarówno tych mniejszych, jak i większych remontów. Pamiętaj, że remont to proces, który ma pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie w sercu twojego domu. 

Chcesz więcej porad? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy! 

Mogą Ci się spodobać:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium