Teraz -20% z kodem: SINK. Ważny tylko:

Polski producent

Darmowa dostawa od 99 zł

Wysyłka w 24h

14 dni na zwrot

Jak dobrać syfon do zlewu?

Kategorie
Tagi
Jak dobrać syfon do zlewu?

Syfony w zlewozmywaku są znacznie ważniejsze, niż może się to wydawać. Są odpowiedzialne za odpowiedni przepływ wody, filtrowanie nieczystości i większych resztek, a także utrzymanie drożności rur i bezpieczeństwo rzeczy zgromadzonym pod zlewem. Dobranie więc odpowiednio syfonu do zlewozmywaka jest równie istotne, co dobranie odpowiedniego zlewozmywaka, czy pozostałych sprzętów kuchennych. 

Spis treści

Jak dobrać syfon do zlewu — od czego zacząć?

Przede wszystkim — nie ma uniwersalnego rozwiązania! Nie każdy syfon będzie pasował do dowolnego zlewozmywaka, posiadanego orurowania, a nawet instalacji wodnej. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na kilka następujących czynników:

  • materiał — zazwyczaj spotkasz syfony wykonane z tworzywa PP. lub PVC. Są lekkie, odporne na korozję, a także uszkodzenia mechaniczne. Warto postawić na rozwiązania od sprawdzonych producentów — np. włoski FISC ITALIANA z wysokiej jakości polipropylenu,
  • liczba komór w zlewie — domowe zapotrzebowanie wyczerpują zazwyczaj syfony jedno— lub dwukomorowe. Dobiera się je w zależności od budowy zlewu,
  • przelew — zaleca się kupowanie syfonów z przelewem, dzięki czemu nadmiar wody będzie bezpiecznie odprowadzany,
  • budowa — dzielimy syfony na butelkowe oraz rurowe (przyścienne SPACE SAVING),
  • kompatybilność ze zlewozmywakiem — jest to kluczowy czynnik, inaczej syfonu nie będzie można dobrze przymocować do zlewu. Modele zlewów z różnych materiałów mają inne rozmiary odpływów i przelewów np. zlewy granitowe są grubsze w przekroju od stalowych,
  • korek — istnieją dwa rodzaje: manualny korek, który trzeba nacisnąć lub automatyczny korek, wyposażony w system, który pozwala otwierać i zamykać sitko pokrętłem,
  • podłączenia — warto, aby syfony miały również podłączenie do zmywarki lub innych urządzeń domowych (np. pralka). Domyślnie wszystkie syfony w SINK Quality mają takie podłączenie.

 [lookbook id="3981"]

Budowa syfonu — jak dobrać odpowiedni model?

Kształt syfonu ma wielki wpływ na to, jak działa i czy będzie współpracować ze zlewozmywakiem. Na rynku powszechne są dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest syfon butelkowy, w którym zbiornik z wodą stojącą umieszczony jest w dolnej części. Butelkowe z natury są większe od rurowych, wymagają też okresowego czyszczenia, dlatego trzeba je umieścić w łatwo dostępnym miejscu pod zlewem.

Drugim rozwiązaniem są modele rurowe, które najczęściej układają się w kształt litery "U". Ich cechą charakterystyczną jest wysoka wydajność w odprowadzaniu wody, zdolność do samoczyszczenia oraz niezawodność działania, którą zawdzięczają swojej unikalnej konstrukcji, niepozwalającej na zbieranie się zanieczyszczeń. Wszystkie syfony, jakie znajdziesz w SINK Quality, znajdują się właśnie w kategorii modeli rurowych.

jak-dobrać-syfon-do-zlewu

Co więcej, kupując jeden z naszych zlewozmywaków, włoski, rurowy, przyścienny syfon automatyczny otrzymujesz jako część pakietu. Większość naszych syfonów jest oparta o technologię SPACE SAVING, dzięki której zabierają niewiele miejsca pod zlewozmywakiem, pozwalając zagospodarować tę przestrzeń np. na kosze do segregacji odpadów.

[lookbook id="3982"]

Jak dobrać syfon do zlewu 1, 1,5- i 2-komorowego?

W gruncie rzeczy nie jest to taka skomplikowana sprawa.

Do jednokomorowych zlewów syfon potrzebuje tylko jednego odpływu i przelewu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to średnica odpływu (dla zlewów SINK Quality jest to standard o wymiarze 115 mm) i przelewu, jeśli jest (standard: 30 mm). W przypadku, gdy zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu miejsca w szafce pod zlewem, warto zwrócić uwagę na przyścienną konstrukcję syfonu. Dzięki temu zyskasz sporo miejsca do segregacji odpadów lub przechowywania środków czystości. 

[lookbook id="3972"]

W przypadku dwukomorowych zlewów musisz jeszcze wziąć pod uwagę rozstaw odpływów i dopasować długość orurowania. Jeśli zlewozmywak ma bardzo szeroki rozstaw odpływów, warto sprawdzić najpierw, czy wybrany syfon będzie pasował, mierząc odległości i porównując z rozmiarem syfonów.

Innym istotnym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę także przy dobieraniu syfonu pod zlew półtorakomorowy, jest różnica poziomów między komorami. To również nie powinno być problemem dzięki nowoczesnym syfonom, które pozwalają na regulację wysokości i długości rur, co ułatwia dopasowanie do wymogów większych zlewozmywaków. Takie syfony do zlewów znajdziesz w naszym sklepie w SINK Quality.

jak-dobrać-syfon-do-zlewu-dwukomorowego

<

Syfony z korkiem na wcisk lub automatycznym pokrętłem

W przypadku wyboru między syfonem klasycznym lub automatycznym, główną różnicą jest to… czy zanurzysz ręce w wodzie.

Syfony klasyczne (manualne) – mechanizm sitka odpływu w syfonie wymaga ręcznego naciśnięcia, by go otworzyć lub zamknąć. Najczęściej robi się to podczas mycia lub lekkiego zatkania, albo kiedy trzeba napuścić wody — jednak dla niektórych osób powoduje to dyskomfortową sytuację, w której trzeba zanurzyć dłonie w zużytej wodzie.

Dlatego tak wielką popularnością cieszą się syfony automatyczne. W ich przypadku montuje się pokrętło, którego mechanizm zdalnie kontroluje opuszczenie i podnoszenie sitka. Ze względu na walory higieniczne, wielu klientów wybiera to rozwiązanie.

[lookbook id="3983"]

Warto wiedzieć, że kupując zlewozmywak SINK Quality otrzymasz dedykowany, automatyczny, włoski syfon przyścienny SPACE SAVING w prezencie!

Wybierz odpowiedni kolor syfonu do zlewu

Ostatnim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest dobranie kolorystyki sitka syfonu do zlewu. Polecamy to rozwiązanie zwłaszcza w przypadku pięknych, stylowych zlewów granitowych, kompozytowych lub wykonanych na zamówienie z nieklasycznych materiałów.

W ofercie SINK Quality znajdziesz rozwiązania do eleganckiej i ponadczasowej kuchni, jak syfony ze złotym sitkiem z polipropylenu i stali nierdzewnej, jak również praktyczne i niezwykle skuteczne włoskie syfony od FISC ITALIANA o klasycznym, stalowo-srebrnym odcieniu sitka.

A jeśli szukasz jedynie samego sitka do zlewu (kielich z przepływem), który wprowadzi nieco stylu do twojego zlewozmywaka, to również znajdziesz ten produkt oddzielnie w naszym asortymencie.

[lookbook id="3970"]

Teraz już wiesz, jak dobrać syfon do zlewu!

Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, który z syfonów w naszej ofercie najlepiej będzie pasował do twojego stylu, poczucia estetyki, a także zlewozmywaka. Zapraszamy do przejrzenia oferty SINK QUALITY. Nie bój się przy tym zapytać o szczegóły naszych konsultantów — wiemy, że jakość tkwi w detalach!

Jeśli masz jeszcze jakieś nurtujące cię kwestie, to zapraszamy do skorzystania z naszych poradników oraz przeczytania specjalistycznych artykułów. Sprawdź je w Bazie Wiedzy!

Mogą Ci się spodobać:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium